Anasayfa Site Haritası Atak Mail İletişim
 
Hakkımızda
Kalite Politikamız
Çevre Politikamız
Ne Dediler
Öneri Şikayet Formu
Basın Odası
İnsan Kaynakları
 
 
 Sabah Sporu
Spor Tesisi Kocaelispor futbol okulları sorumlusu ve aynı zamanda spor aşığı olan Yusuf Uzuner,
Kocaeli sağlık il müdürlüğünün “spor yap sağlıklı kal” projesi içerisinde haftada 3 gün Kocaeli halkına sabah sporu yaptırıyor. Her hafta Salı, Perşembe ve Pazar sabahları 07:00 ile 09:00  saatleri arasında ücretsiz olarak  Doğu Kışla’daki Çınar Çim Halı Saha Tesisleri’nde sabah sporu egzersizleri gösteriliyor.Yoğun ilginin olduğu egzersizlerde her yaş grubundan ve her meslek dalından insanlar spor yapmak için bir araya geliyorlar.

Sabah sporu, tansiyon, şeker, kolestrol, kalp rahatsızlığı, kemik erimesi, bel, sırt, boyun ve omuz ağrıları, depresyon gibi çeşitli türdeki sağlık problemlerinin tedavisine de yardımcı oluyor. Yürümekte zorlanırken koşar hale geldiklerini söyleyen katılımcılar, ilaç kullanımlarını azalttıklarını
ve güne daha dinç başladıklarını belirtiyorlar.

Spor bilincinin her kültürden insana kolaylıkla ulaşmasını da sağlayan bu egzersizler, çevre halkının sabah sporuna her hafta daha fazla katılım göstermesini sağlıyor.Yapılan egzersizlerin hayatlarına gerek fiziki gerekse ruhsal bakımdan pozitif katkıları olduğunu, güne moral ve güç depolayarak başladıklarını belirten insanlar, Kocaeli halkının sağlığı için bu tür faaliyetlerin daha da yaygınlaştırılmasını istediler. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların şehir hayatının getirdiği zorluklar karşısında daha çabuk yıprandığı biliniyor. Bu duruma dikkat çeken Yusuf Uzuner, yapılan egzersizlerin geri dönüşümlerinin çok olumlu olduğunu ve şehir hayatının insan vücudu üzerinde bıraktığı tahribatın sporun sağlık için kullanılması ile rahatlıkla aşılabileceğini belirtti.

 
  Kurumsal Tesislerimiz Etkinlikler Bilgi Köşesi Foto Galeri Online Rezervasyon İletişim